Відбулася ІІ Всеукраїнська конференція IFCEM
04.03.2019

В четвер, 28 лютого 2019 року, відбулася перша цього року велика подія на нашому підприємстві – Друга Всеукраїнська конференція IFCEM. Темою конференції став портландцемент з вмістом цеоліту та вапняку, його виробництво, використання та переваги в рамках впровадження світових цементних практик в Україні. Подія зібрала в одному місці виробників бетону та залізобетонних виробів, науковців, а також спеціалістів нашого підприємства.

Відкрив конференцію заступник голови правління Тарас Миколайович Круць, ведучим заходу виступив директор з виробництва Микола Васильович Маковійчук. На події виступили запрошені доповідачі та спеціалісти ПрАТ «Івано-Франківськцемент», які розповіли про портландцемент з вапняком, цеолітом, та їх композиціями, що його виробляють на підприємстві, їхні економічні переваги та досвід впровадження на ДП «Спецзалізобетон».

Серед запрошених українських науковців були професор Національного університету «Львівська Політехніка» Саницький М. А. та доцент Одеської державної академії будівництва і архітектури, доктор технічних наук Кров’яков С. О, які розповіли про переваги бетонів на основі швидкотверднучих портландцементів з добавками вапняку та цеоліту, а також їх застосування в умовах агресивних середовищ. Присутні на події партнери підприємства доповнили виступи власними схвальними відгуками щодо використання таких бетонів.

Вже другий рік поспіль особливістю конференції є участь іноземних науковців. Цього року європейським досвідом застосування композиційних цементів та портландцементів з вапняком поділилася менеджер проектів Асоціації Німецьких Цементних Зводів VDZ, доктор природничих наук, Юлія Глеклер.

Науковець розповіла про випробування в рамках експерименту властивостей сорока видів німецьких вапняків як цементної добавки, а також застереження, які вдалося завдяки цьому розвінчати, що викликало зацікавлену дискусію між учасників. Свої враження про конференцію Юлія Глеклер описала так: «Для Німеччини такий формат події є звичною робочою зустріччю, оскільки тільки в співпраці цементні й бетонні виробництва мають можливість спільно створювати кращий продукт». Вона також зазначила, що вбачає майбутнє за композиційними портландцементами і дуже рада бути присутньою на підприємстві, яке так активно впроваджує нові для України практики, приєднуючись до світових тенденцій.

Особливою частиною конференції була екскурсія підприємством та відвідини майстер-класу від лабораторії ПрАТ «Івано-Франківськцемент» та ДП «Спецзалізобетон», що демонстрував основні характеристики цементів з вапняком та цеолітом у складі, а також бетонів на їх основі. Впродовж екскурсії учасники мали можливість побачити нові технологічні лінії цементного та шиферного виробництв, унікальний сировинний склад цементних добавок, центр управління технологічними процесами та лабораторію, піднятися на циклонний теплообмінник другої цементної лінії. Також учасники ознайомилися з усім переліком продукції ПрАТ «Івано-Франківськцемент», а саме брендами IFCEM, KRUMIX, KRUMED, FIBRODAH, KRUBETON.

Дякуємо всім учасникам та доповідачам, що розділили з нами цей день, ставили запитання та ділилися своїм досвідом. Запрошуємо приєднуватися до спільного розвитку будівельної галузі, підтримувати інновації та впроваджувати в Україні найкращі світові практики.

Будемо раді бачити вас на наступних наших подіях!