Замовити дзвінок

Для виготовлення дорожніх бетонів  в основному використовують цементи загальнобудівельного призначення категорії  «ДОРОЖНІ ЦЕМЕНТИ».
При виборі цементу для бетонних доріг враховують  ряд критеріїв, в першу чергу – це умови експлуатації майбутніх доріг, а саме:
-навантаження на дорогу;
-місце роботи бетону;
-агресивна дія навколишнього середовища;
використання протиморозних засобів.
Клас міцності бетонів повинен становити  В25 – В50. Це залежить від таких показників  якості цементу  як тонина помолу , терміни тужавлення і від мінералогічного та хімічного складу клінкеру і цементу.   За стандартами України це є цементи марок ПЦ І (ІІ) 400 або 500 – Н.
За результатами перевірки цементу  виробництва ПАТ «Івано-Франківськцемент», проведеної «СЕПРОЦЕМ», зроблено висновок, що  цемент як за хіміко – мінералогічним складом, так і за фізико-механічними властивостями  може використовуватись в якості дорожнього на всій території  України.
Бетони на основі цементів ПАТ «Івано-Франківськцемент» рекомендовано для виготовлення:
-плит звичайних і попередньо напружених всіх марок для покриття доріг будь-яких категорій;
-плит бетонних тротуарних будь-яких конфігурацій, товщина яких становить не менше 50 мм;
-облаштування одношарового або верхнього шару двошарового покриття автомобільних доріг IV категорії;
-нижнього шару двошарового покриття доріг  І – IV категорій;
-бетонних та залізобетонних з напруженою арматурою елементів мостів, розташованих у наземній та підземній частинах споруд;
-попередньо напружених елементів мостів без анкерів при стержневій арматурі А-IV, Aт – IV;  з анкерами при дротяній арматурі класів В-ІІ та з одиничних канатів класу К-7.