Сульфатостійкий портландцемент ССПЦ 400-Д0

Сульфатостійкі цементи розроблені для забезпечення довговічної експлуатації бетонів і розчинів у середовищі, де концентрація солей може бути в десятки разів вищою, ніж у грунтових водах. Таким середовищем з високим вмістом сульфатів є морська вода та агресивні стоки, характерні для багатьох промислових та сільськогосподарських об’єктів.

Важливими умовами високої сульфатостійкості цементу є його мінералогічний склад (низький вміст С3А та С3S)  і  швидкість охолодження клінкеру під час його виготовлення.       На основі клінкеру ПАТ «Івано-Франківськцемент» з нормованим мінералогічним складом відповідно до ДСТУ Б.В.2.7.-85 виготовляється сертифікований цемент ССПЦ 400-Д0.

Бетони, виготовлені з сульфатостійкого цементу, можна використовувати для будівництва:

– гідротехнічних споруд;

– елементів колодязів та каналізаційних колекторів;

– ємностей для зберігання стоків тваринницьких ферм.

Особливими властивостями повинні володіти бетони, що використовуються для будівництва споруд на узбережжі морів, та тих, що експлуатуються безпосередньо в оточенні морської води:

– морські причали;

– моли;

– хвилерізи.

Вони зазнають дії розчину солей дуже високої концентрації, адже вода Чорного моря містить до 35 г/л солі, яка складається з хлору Cl (до 2000 мг/л), оксиду сірки SO42- (до 230 мг/л), натрію Na+ (до 1100 мг/л), кальцію Ca2+ (до 50 мг/л).

Таке навантаження можуть витримати тільки спеціальні бетони для споруд з екстремально високою корозійною стійкістю, виготовлені на основі цементу ССПЦ 400-Д0.